Image for S2SDT-07-24-S-14.00-SS is not available
S2SDT-07-24-S-14.00-SS
DigiKey Part Number
612-S2SDT-07-24-S-14.00-SS-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S2SDT-07-24-S-14.00-SS
Description
2.00 MM TIGER EYE DOUBLE ROW DIS
Manufacturer Standard Lead Time
8 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.079" (2.00mm)