Image for S1SS-20-28-GF-01.80-S is not available
S1SS-20-28-GF-01.80-S
DigiKey Part Number
612-S1SS-20-28-GF-01.80-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
S1SS-20-28-GF-01.80-S
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads
Category
Number of Rows
1
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.039" (1.00mm)