Image for QSE-014-01-L-D-DP-A-L is not available
QSE-014-01-L-D-DP-A-L
DigiKey Part Number
QSE-014-01-L-D-DP-A-L-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QSE-014-01-L-D-DP-A-L
Description
CONN DIFF ARRAY RCP 28P SMD GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
28 Position Connector Differential Pair Array, Female Surface Mount Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
QSE-014-01-L-D-DP-A-L Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Samtec Inc.
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Board Guide, Ground Bus (Plane), Latch Lock
Packaging
Tray
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Connector Type
Differential Pair Array, Female
Mated Stacking Heights
5mm, 8mm, 11mm, 14mm, 16mm, 19mm, 25mm
Number of Positions
28
Height Above Board
0.128" (3.25mm)
Pitch
0.031" (0.80mm)