QFS-064-04.25-L-D-DP-A-P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for QFS-064-04.25-L-D-DP-A-P is not available
QFS-064-04.25-L-D-DP-A-P
DigiKey Part Number
QFS-064-04.25-L-D-DP-A-P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QFS-064-04.25-L-D-DP-A-P
Description
CONN DIFF ARRAY RCPT 128POS SMD
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
128 Position Connector Differential Pair Array, Female Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
QFS-064-04.25-L-D-DP-A-P Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Samtec Inc.
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Board Guide, Ground Bus (Plane), Pick and Place
Packaging
Tray
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
10.0µin (0.25µm)
Connector Type
Differential Pair Array, Female
Mated Stacking Heights
10mm, 11mm, 14mm
Number of Positions
128
Height Above Board
0.278" (7.06mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)