QFS-026-06.25-SL-D-A-P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Samtec Inc.
In Stock: 110
Datasheet
Image for QFS-026-06.25-SL-D-A-P is not available
QFS-026-06.25-SL-D-A-P
DigiKey Part Number
QFS-026-06.25-SL-D-A-P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QFS-026-06.25-SL-D-A-P
Description
CONN RCPT 52POS SMD GOLD
Detailed Description
52 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
QFS-026-06.25-SL-D-A-P Models
Features
Board Guide, Ground Bus (Plane), Pick and Place
Packaging
Tray
Mated Stacking Heights
12mm, 13mm, 16mm
Number of Positions
52
Height Above Board
0.356" (9.04mm)
Pitch
0.025" (0.64mm)