Image for PMSD-08-16-K-48.00-S is not available
PMSD-08-16-K-48.00-S
DigiKey Part Number
612-PMSD-08-16-K-48.00-S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
PMSD-08-16-K-48.00-S
Description
.165" POWER MATE DOUBLE ROW DISC
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Individual Wire Leads
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
PMSD-08-16-K-48.00-S Models
Category
Number of Rows
2
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Connector
0.165" (4.19mm)