Image for MTMM-112-10-T-S-150 is not available
MTMM-112-10-T-S-150
DigiKey Part Number
612-MTMM-112-10-T-S-150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MTMM-112-10-T-S-150
Description
2MM TERMINAL STRIP
Detailed Description
Connector Header Through Hole 12 position 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
MTMM-112-10-T-S-150 Models
Category
Fastening Type
Push-Pull
Mfr
Contact Length - Mating
0.150" (3.81mm)
Series
Contact Length - Post
0.346" (8.79mm)
Overall Contact Length
0.555" (14.10mm)
Insulation Height
0.059" (1.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Current Rating (Amps)
3A