JSO-1615-03-L
DigiKey Part Number
SAM14992-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JSO-1615-03-L
Description
ROUND STANDOFF SS 16.15MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Round Standoff Threaded Stainless Steel 0.636" (16.15mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
JSO-1615-03-L Models
Category
Gender
Male, Female
Mfr
Diameter - Outside
0.271" (6.89mm)
Series
Between Board Height
0.636" (16.15mm)