ISDF-30-S-R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for ISDF-30-S-R is not available
ISDF-30-S-R
DigiKey Part Number
ISDF-30-S-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISDF-30-S-R
Description
CONN INSULATOR HSG 30POS 1.27MM
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Rectangular Connectors - Housings Insulator Black 0.050" (1.27mm)
Datasheet
EDA/CAD Models
ISDF-30-S-R Models
Category
Number of Rows
1
Mfr
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Contact Termination
Crimp
Packaging
Bulk
Fastening Type
Latch Lock
Part Status
Active
Color
Black
Connector Type
Insulation Material
Liquid Crystal Polymer (LCP)
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Number of Positions
Note
Contacts Sold Separately
Pitch
0.050" (1.27mm)