Image for IDSS-32-D-36.00-G is not available
IDSS-32-D-36.00-G
DigiKey Part Number
IDSS-32-D-36.00-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-32-D-36.00-G
Description
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
32 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket
EDA/CAD Models
IDSS-32-D-36.00-G Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)