Image for IDSS-30-S-12.00-ST3 is not available
IDSS-30-S-12.00-ST3
DigiKey Part Number
IDSS-30-S-12.00-ST3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-30-S-12.00-ST3
Description
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
30 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable
EDA/CAD Models
IDSS-30-S-12.00-ST3 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)