Image for IDSS-25-S-05.00-P13-ST3 is not available
IDSS-25-S-05.00-P13-ST3
DigiKey Part Number
IDSS-25-S-05.00-P13-ST3-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-25-S-05.00-P13-ST3
Detailed Description
25 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.417' (127.00mm, 5.00")
EDA/CAD Models
IDSS-25-S-05.00-P13-ST3 Models
Category
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Length
0.417' (127.00mm, 5.00")
Series
Features
Position #13 Polarization
Packaging
Bulk
Color
Multiple, Ribbon
Part Status
Active
Shielding
Unshielded
Connector Type
Socket to Cable
Cable Termination
IDC
Number of Positions
25
Contact Finish
Tin
Number of Rows
1
Base Product Number
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)