Image for IDSS-20-D-36.00 is not available
IDSS-20-D-36.00
DigiKey Part Number
IDSS-20-D-36.00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-20-D-36.00
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket
EDA/CAD Models
IDSS-20-D-36.00 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)