Image for IDSS-19-D-11.00-R is not available
IDSS-19-D-11.00-R
DigiKey Part Number
612-IDSS-19-D-11.00-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-19-D-11.00-R
Description
SLIM BODY SINGLE-ROW IDC SOCKET
Detailed Description
19 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IDSS-19-D-11.00-R Models
Category
Number of Rows
1
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)