Image for IDSS-18-D-04.00-T-G-RW-R is not available
IDSS-18-D-04.00-T-G-RW-R
DigiKey Part Number
612-IDSS-18-D-04.00-T-G-RW-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-18-D-04.00-T-G-RW-R
Description
SLIM BODY SINGLE-ROW IDC SOCKET
Detailed Description
18 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)