Image for IDSS-17-D-06.00-G-R is not available
IDSS-17-D-06.00-G-R
DigiKey Part Number
612-IDSS-17-D-06.00-G-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-17-D-06.00-G-R
Description
SLIM BODY SINGLE-ROW IDC SOCKET
Manufacturer Standard Lead Time
9 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed
Category
Number of Rows
1
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Series
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)