Image for IDSS-16-S-10.00-T-ST4 is not available
IDSS-16-S-10.00-T-ST4
DigiKey Part Number
IDSS-16-S-10.00-T-ST4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-16-S-10.00-T-ST4
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable
EDA/CAD Models
IDSS-16-S-10.00-T-ST4 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)