Image for IDSS-16-D-08.50-G is not available
IDSS-16-D-08.50-G
DigiKey Part Number
IDSS-16-D-08.50-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-16-D-08.50-G
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket
EDA/CAD Models
IDSS-16-D-08.50-G Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)