Image for IDSS-14-S-06.00-G-ST8 is not available
IDSS-14-S-06.00-G-ST8
DigiKey Part Number
IDSS-14-S-06.00-G-ST8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-14-S-06.00-G-ST8
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IDSS-14-S-06.00-G-ST8 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)