Image for IDSS-08-D-28.00-G is not available
IDSS-08-D-28.00-G
DigiKey Part Number
IDSS-08-D-28.00-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-08-D-28.00-G
Description
CABLE ASSY 8 POS SKT-SKT 28.00"
Detailed Description
8 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 2.33' (711.20mm)
EDA/CAD Models
IDSS-08-D-28.00-G Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)
Series
Length
2.33' (711.20mm)