Image for IDSS-08-D-03.50-R is not available
IDSS-08-D-03.50-R
DigiKey Part Number
IDSS-08-D-03.50-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-08-D-03.50-R
Description
INSULATION DISPLACEMENT SOCKET C
Detailed Description
8 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.292' (88.90mm, 3.50")
EDA/CAD Models
IDSS-08-D-03.50-R Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)
Series
Length
0.292' (88.90mm, 3.50")