Image for IDSS-08-D-02.25-G is not available
IDSS-08-D-02.25-G
DigiKey Part Number
IDSS-08-D-02.25-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSS-08-D-02.25-G
Description
CABLE ASSY 8 POS SKT-SKT 2.25"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
8 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.187' (57.15mm, 2.25")
EDA/CAD Models
IDSS-08-D-02.25-G Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.100" (2.54mm)
Series
Length
0.187' (57.15mm, 2.25")