IDSD-25-D-08.77 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-25-D-08.77 is not available
IDSD-25-D-08.77
DigiKey Part Number
IDSD-25-D-08.77-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-25-D-08.77
Detailed Description
50 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.731' (222.76mm, 8.77")
EDA/CAD Models
IDSD-25-D-08.77 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.731' (222.76mm, 8.77")