Image for IDSD-20-S-11.00-G is not available
IDSD-20-S-11.00-G
DigiKey Part Number
IDSD-20-S-11.00-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-20-S-11.00-G
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.917' (279.40mm, 11.00")
EDA/CAD Models
IDSD-20-S-11.00-G Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.917' (279.40mm, 11.00")