IDSD-20-D-22.00-P40 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-20-D-22.00-P40 is not available
IDSD-20-D-22.00-P40
DigiKey Part Number
IDSD-20-D-22.00-P40-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-20-D-22.00-P40
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 1.83' (558.80mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IDSD-20-D-22.00-P40 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
1.83' (558.80mm)