IDSD-20-D-10.00-P39 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-20-D-10.00-P39 is not available
IDSD-20-D-10.00-P39
DigiKey Part Number
IDSD-20-D-10.00-P39-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-20-D-10.00-P39
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.833' (254.00mm, 10.00")
EDA/CAD Models
IDSD-20-D-10.00-P39 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")