Image for IDSD-20-D-06.30-G is not available
IDSD-20-D-06.30-G
DigiKey Part Number
IDSD-20-D-06.30-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-20-D-06.30-G
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.525' (160.00mm, 6.30")
EDA/CAD Models
IDSD-20-D-06.30-G Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.525' (160.00mm, 6.30")