Image for IDSD-20-D-03.50-T-RW-R is not available
IDSD-20-D-03.50-T-RW-R
DigiKey Part Number
612-IDSD-20-D-03.50-T-RW-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-20-D-03.50-T-RW-R
Description
SLIM BODY DOUBLE-ROW IDC SOCKET
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)