Image for IDSD-20-D-02.75-R is not available
IDSD-20-D-02.75-R
DigiKey Part Number
IDSD-20-D-02.75-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-20-D-02.75-R
Description
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.229' (69.85mm, 2.75")
EDA/CAD Models
IDSD-20-D-02.75-R Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.229' (69.85mm, 2.75")