Image for IDSD-20-D-02.50-RW is not available
IDSD-20-D-02.50-RW
DigiKey Part Number
612-IDSD-20-D-02.50-RW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-20-D-02.50-RW
Description
SLIM BODY DOUBLE-ROW IDC SOCKET
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
40 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)