IDSD-17-D-11.00 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-17-D-11.00 is not available
IDSD-17-D-11.00
DigiKey Part Number
IDSD-17-D-11.00-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-17-D-11.00
Detailed Description
34 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.917' (279.40mm, 11.00")
EDA/CAD Models
IDSD-17-D-11.00 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.917' (279.40mm, 11.00")