IDSD-13-D-08.60-G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-13-D-08.60-G is not available
IDSD-13-D-08.60-G
DigiKey Part Number
IDSD-13-D-08.60-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-13-D-08.60-G
Detailed Description
26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.717' (218.44mm, 8.60")
EDA/CAD Models
IDSD-13-D-08.60-G Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.717' (218.44mm, 8.60")