IDSD-13-D-03.50 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-13-D-03.50 is not available
IDSD-13-D-03.50
DigiKey Part Number
IDSD-13-D-03.50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-13-D-03.50
Detailed Description
26 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.292' (88.90mm, 3.50")
EDA/CAD Models
IDSD-13-D-03.50 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.292' (88.90mm, 3.50")