IDSD-12-D-05.11 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 124
Datasheet
Image for IDSD-12-D-05.11 is not available
IDSD-12-D-05.11
DigiKey Part Number
IDSD-12-D-05.11-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-12-D-05.11
Detailed Description
24 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.426' (129.79mm, 5.11")
EDA/CAD Models
IDSD-12-D-05.11 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.426' (129.79mm, 5.11")