Image for IDSD-11-D-03.50-P11-G-R is not available
IDSD-11-D-03.50-P11-G-R
DigiKey Part Number
IDSD-11-D-03.50-P11-G-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-11-D-03.50-P11-G-R
Detailed Description
22 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.292' (88.90mm, 3.50")
EDA/CAD Models
IDSD-11-D-03.50-P11-G-R Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.292' (88.90mm, 3.50")