Image for IDSD-10-S-10.00-RW is not available
IDSD-10-S-10.00-RW
DigiKey Part Number
IDSD-10-S-10.00-RW-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-10-S-10.00-RW
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 0.833' (254.00mm, 10.00")
EDA/CAD Models
IDSD-10-S-10.00-RW Models
Category
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")
Series
Features
Reverse Wiring
Packaging
Bulk
Color
Multiple, Ribbon
Part Status
Active
Shielding
Unshielded
Connector Type
Socket to Cable
Cable Termination
IDC
Number of Positions
20
Contact Finish
Gold
Number of Rows
2
Base Product Number
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)