IDSD-10-D-16.00-P20 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for IDSD-10-D-16.00-P20 is not available
IDSD-10-D-16.00-P20
DigiKey Part Number
IDSD-10-D-16.00-P20-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-10-D-16.00-P20
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 1.33' (406.40mm)
EDA/CAD Models
IDSD-10-D-16.00-P20 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
1.33' (406.40mm)