IDSD-10-D-09.75-G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 1
Datasheet
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-10-D-09.75-G is not available
IDSD-10-D-09.75-G
DigiKey Part Number
IDSD-10-D-09.75-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-10-D-09.75-G
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.813' (247.65mm, 9.75")
EDA/CAD Models
IDSD-10-D-09.75-G Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.813' (247.65mm, 9.75")