IDSD-10-D-06.50-G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-10-D-06.50-G is not available
IDSD-10-D-06.50-G
DigiKey Part Number
IDSD-10-D-06.50-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-10-D-06.50-G
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.542' (165.10mm, 6.50")
EDA/CAD Models
IDSD-10-D-06.50-G Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.542' (165.10mm, 6.50")