IDSD-10-D-05.50 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-10-D-05.50 is not available
IDSD-10-D-05.50
DigiKey Part Number
IDSD-10-D-05.50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-10-D-05.50
Detailed Description
20 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.458' (139.70mm, 5.50")
EDA/CAD Models
IDSD-10-D-05.50 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.458' (139.70mm, 5.50")