Image for IDSD-08-D-22.50-R is not available
IDSD-08-D-22.50-R
DigiKey Part Number
IDSD-08-D-22.50-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-08-D-22.50-R
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 1.88' (571.50mm)
EDA/CAD Models
IDSD-08-D-22.50-R Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
1.88' (571.50mm)