Image for IDSD-08-D-16.00-R is not available
IDSD-08-D-16.00-R
DigiKey Part Number
IDSD-08-D-16.00-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-08-D-16.00-R
Description
INSULATION DISPLACEMENT TERMINAL
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 1.33' (406.40mm)
EDA/CAD Models
IDSD-08-D-16.00-R Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Samtec Inc.
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
1.33' (406.40mm)