Image for IDSD-08-D-10.00-R is not available
IDSD-08-D-10.00-R
DigiKey Part Number
IDSD-08-D-10.00-R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-08-D-10.00-R
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket, Reversed 0.833' (254.00mm, 10.00")
EDA/CAD Models
IDSD-08-D-10.00-R Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")