IDSD-08-D-05.75-G is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.479' (146.05mm, 5.75")
IDSD-08-D-05.75-G
DigiKey Part Number
IDSD-08-D-05.75-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-08-D-05.75-G
Detailed Description
EDA/CAD Models
IDSD-08-D-05.75-G Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.479' (146.05mm, 5.75")