IDSD-08-D-05.00-P05 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for IDSD-08-D-05.00-P05 is not available
IDSD-08-D-05.00-P05
DigiKey Part Number
IDSD-08-D-05.00-P05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-08-D-05.00-P05
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.417' (127.00mm, 5.00")
EDA/CAD Models
IDSD-08-D-05.00-P05 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.417' (127.00mm, 5.00")