IDSD-08-D-04.20-D02 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for IDSD-08-D-04.20-D02 is not available
IDSD-08-D-04.20-D02
DigiKey Part Number
IDSD-08-D-04.20-D02-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-08-D-04.20-D02
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.350' (106.68mm, 4.20")
Datasheet
EDA/CAD Models
IDSD-08-D-04.20-D02 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.350' (106.68mm, 4.20")