Image for IDSD-08-D-03.15 is not available
IDSD-08-D-03.15
DigiKey Part Number
IDSD-08-D-03.15-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-08-D-03.15
Detailed Description
16 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.262' (80.00mm, 3.15")
EDA/CAD Models
IDSD-08-D-03.15 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.262' (80.00mm, 3.15")