IDSD-07-S-20.00-P05 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Parametric Equivalent
Samtec Inc.
In Stock: 0
Image for IDSD-07-S-20.00-P05 is not available
IDSD-07-S-20.00-P05
DigiKey Part Number
IDSD-07-S-20.00-P05-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-07-S-20.00-P05
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Cable 1.67' (508.00mm)
EDA/CAD Models
IDSD-07-S-20.00-P05 Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
1.67' (508.00mm)