Image for IDSD-07-D-11.50-G is not available
IDSD-07-D-11.50-G
DigiKey Part Number
IDSD-07-D-11.50-G-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-07-D-11.50-G
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.958' (292.10mm, 11.50")
EDA/CAD Models
IDSD-07-D-11.50-G Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.958' (292.10mm, 11.50")