Image for IDSD-07-D-10.00-T is not available
IDSD-07-D-10.00-T
DigiKey Part Number
IDSD-07-D-10.00-T-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IDSD-07-D-10.00-T
Detailed Description
14 Position Cable Assembly Rectangular Socket to Socket 0.833' (254.00mm, 10.00")
EDA/CAD Models
IDSD-07-D-10.00-T Models
Category
Pitch - Connector
0.100" (2.54mm)
Pitch - Cable
0.050" (1.27mm)
Series
Length
0.833' (254.00mm, 10.00")